رله حالت جامد (SSR) چیست؟

رله حالت جامد (SSR) یک المان سوئیچینگ الکترونیکی است که در آن با یک سیگنال کنترلی می‌توان جریان یا ولتاژ بزرگتر را کنترل کرد.[۱]عملکرد SSR شبیه رله‌های الکترومکانیکی می‌باشد با این تفاوت که در این المان هیچ قسمت متحرکی وجود نداشته و نسبت به آن دارای ابعاد کوچکتری می‌باشد.عدم وجود قسمت متحرک در SSR موجب افزایش عمر قطعه شده و در مداراتی که تعداد دفعات کلید زدن زیاد می‌باشد کاربرد دارد.

رله حالت جامد (SSR) چیست؟
سنسورهای نوری یا فتوالکتریک چیست ؟

اساس کار این سنسورها بر اساس تغییر در میزان نور دریافتی می باشد .

سنسورهای نوری یا فتوالکتریک چیست ؟
سنسور القایی چیست

سنسور القایی یکی از اعضای خانواده سنسورهای پراکسیمیتی ( مجاورتی ) می باشند که نسبت به حضور جسم فلزی در مجاورت خود حساس می باشند . البته باید توجه نمود که این سنسورها فقط قادر به تشخیص فلزات می باشند

سنسور القایی چیست
معرفی سنسور خازنی

سنسور خازنی یک حسگر بدون تماس برای تشخیص فلزات ، غیر فلزات ، جامدات و مایعات می باشد . سنسور خازنی بهترین گزینه برای تشخیص اجسام غیر فلزی است ، زیرا این سنسورها دارای مشخصات پایین تر و هزینه بالاتر نسبت به سنسورهای القایی می باشند ، از این رو در کاربرد های تشخیص اجسام فلزی ، استفاده از سنسورهای القایی بر سنسور های خازنی ترجیح دارد .

معرفی سنسور خازنی

درباره نیک آرا

گروه بازرگانی نیک آرا در سال 1387 توسط عده ای از متخصصین رشته های برق و بازرگانی تاسیس گردید و از همان ابتدا قسمت بازرگانی با مشاهدات میدانی و تجارب شخصی مدیران انحصارهای به وجود آمده در بخش های مختلف صنعت برق و الکتریک ایران را بررسی و راهکارهایی برای کاهش هزینه محصولات مورد نیاز این بخش ارائه نمودند.گروه بازرگانی نیک آرا عرضه کننده انواع محصولات برق صنعتی و اتوماسیون صنعتی شامل بیداک( انواع سنسور های القایی ، خازنی ، نوری ، پرده نوری و.... گلد( انواع رله های حالت جامد تک فاز ، سه فاز ، قایقی و... ) ریگن پاور ( انواه منبع تغذیه های ریلی ، کف خواب ، شارژ های باطری و....) ام دبلیو دبلیو ( انواه منبع تغذیه های ریلی ، کف خواب ، شارژ های باطری و....)

تماس با ما

  • تهران-خیابان لاله زار جنوبی -پاساژ بازارصنعت-طبقه منفی یک
    پلاک 0/9

  • 021-33925194-33925489
    33925220-33925193

  • info@nikara.ir
اسکایپ
واتساپ